02-07-2024
POKAZY DRWALI – OŻANNA 2024

 

Widowiskowo i sportowo po raz kolejny

 

W upalne niedzielne popołudnie 30 czerwca odbyła się IV edycja Pokazów Drwali  nad zalewem w Ożannie. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym gościliśmy zawodników ze ścisłej krajowej czołówki. Na imprezę zameldowali się zawodnicy, którzy reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych i krajowych. Do Ożanny przybyli: Zenon Sobolewski(obecny Mistrz Polski), Tomasz Bilski, Grzegorz Gros, Ryszard Staroń, Marek Bagrowski, Julia Królik Marcin Staroń, Zbigniew Piwko, Sebastian Wanat, Krzysztof Kida, drużyna Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju  oraz po raz pierwszy Evelina Afanasjeva z Łotwy. Nadmienię, że w tym roku Tomasz Bilski i Zenon Sobolewski reprezentować będą Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Świata Drwali, które odbędą się w Wiedniu. Komentatorem pokazów był Nadleśniczy Nadleśnictwa Leżajsk Tomasz Cebula, któremu pomagali Robert Skiba i Jan Lewkowicz leśnicy z Gminy Kuryłówka. Licznie zgromadzona widownia mogła podziwiać niezwykły kunszt drwali w konkurencjach: zmiana łańcucha, przerzynka złożona, okrzesywanie, obalenie na cel oraz sztafeta drwali. Oprócz powyższych konkurencji publiczność mogła oglądać Stihl Timbersports, czyli pokazy w ekstremalnym sportowym cięciu i rąbaniu drewna siekierą. Były też liczne atrakcje dla dzieci m.in.: znakomite stoiska Nadleśnictwa Leżajsk i Sieniawa gdzie najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach oraz sami spróbować swych sił w cięciu drewna. 

    Organizatorami IV edycji byli: Bar Mała przystań na lato, Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kuryłówce. Organizatorzy bardzo dziękują publiczności, która jak co roku przybyła bardzo licznie i żywo reagowała na popisy zawodników. Jednocześnie kierując ukłon w kierunku sponsorów, a byli to: Nadleśnictwo Leżajsk, Nadleśnictwo Sieniawa, Leszek Kochanowicz FHUP utrzymanie dróg i obiektów inżynieryjnych, LGD Kraina Sanu w Tryńczy, Kajp Forest Zbigniew Pierczyk, Elinsbud Wiesław Bagniak, Br Stalco Leżajsk, FHU KCS mechanika pojazdowa Damian Kowal, Lakiernia Proszkowa Grajczyk Kulno, Protetyka Stomatologiczna Rzuchów 18D, Villarum Sp. z o.o., Słoneczna California, FHU Energo Maciej Pustelny , UL Ryszard Staroń, UL Mieczysław Kida , ZUL Stanisław i Piotr Janda, UL Łukasz Pelc, Karol Koperda, Domki letniskowe APEX Ożanna, Domki letniskowe ZGK Ożanna, Tyrolka Ożanna. Pomoc organizacyjna – ZSL w Biłgoraju.

Dodać należy, że patronat na imprezą objęli: TVP Rzeszów, Gazeta codzienna Nowiny, Nowiny24.pl, Portal Okiem Zula – praca w lesie – na poważnie i z przymrużeniem oka, Las Polski dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu, Sztafeta, Leżajsk INFO, Kuryłowskie Wieści.

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2024/gallery/pokazy-drwali-ozanna-2024/

https://www.youtube.com/watch?v=ZTmcNpz0fek

Skip to content