KRAKOWIACZEK

W zajęciach zespołu KRAKOWIACZEK uczestniczą dzieci z oddziału przedszkolnego w Kuryłówce. Składają się z rozgrzewki (ćwiczenia rytmiczne, mające na celu poprawę kondycji i koordynacji ciała) oraz z nauki prostej choreografii tanecznej, dostosowanej do wieku w stylu ludowym. Grupę prowadzi instruktor Marek Latawiec.

krakowiaczek

TO – TO

Grupa utworzona z dzieci klas II i III Szkoły Podstawowej w Kuryłówce. Członkowie nabywają pierwsze umiejętności rytmiczno – taneczne pod okiem instruktora Karoliny Rozlazły. Ich debiut to występ z układem „Calineczka” na Dni Gminy Kuryłówka, rozpoczynający ich przygodę na scenie.

 

 

PIERWSZA KLASA

Zajęcia z grupą taneczną PIERWSZA KLASA mają na celu stworzenie zespołu, który prezentuje swoje umiejętności podczas wydarzeń szkolnych i kulturalnych.  Członkami są dzieci z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli, a ich instruktorem jest Marek Latawiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIEZAPOMINAJKI

NIEZAPOMINAJKI to zespół taneczny, który swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2015 roku. Składa się z uczniów klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Pierwszym i ważnym sukcesem grupy jest krótki czas opanowania kroków i choreografii rozpoczynając zajęcia od podstaw rytmiki, a w efekcie końcowym prezentując niezwykłe widowiska. Grupa skupia 16 młodych artystów dla których taniec stał się pasją przynosząc przy tym wiele radości i śmiałości. Od pierwszej premiery zespół został zauważony i chętnie korzysta z zaproszeń na lokalnych imprezach kulturalnych.
Instruktorem i choreografem grupy jest Karolina Rozlazły.

KANGUR

Zespół taneczny KANGUR składa się z dzieci klas IV i V szkoły podstawowej mieszkających  na terenie Gminy Kuryłówka czyli z Ożanny, Tarnawca, Kulna, Kuryłówki. Od października 2015 roku ćwiczą podstawy i kroki tańca nowoczesnego pod okiem instruktora Karoliny Rozlazły. Na swoich występach przenoszą nas w świat dzikiego zachodu z choreografią kowbojów oraz nadają świeżości  krokami i barwnymi strojami układem „bouje”.

 

 

FREE SMILE

FREE SMILE  to zespół tańca nowoczesnego gimnazjalistek z Dąbrowicy. Od listopada 2015 roku uczą się podstaw choreografii do muzyki współczesnej. Mają za sobą kilka występów na okolicznościach szkolnych,  imprezach o zasięgu gminnym czy powiatowym. Opiekunem zespołu jest Karolina Rozlazły.

 AFERA

Grupę tworzą uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kuryłówce. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęły od października 2016 roku.  Instruktorem i opiekunem grupy jest Karolina Rozlazły. Choreografie ukierunkowane na styl tańca nowoczesnego przedstawiają niezwykłe widowisko, prezentując różnorodny klimat każdego układu.


 

Skip to content