11-12-2023
MIKOŁAJ – FINAŁ

Festiwal Piosenki Mikołaj 2023

Finał tegorocznego Mikołaja odbył się 10 grudnia br. w sali widowiskowego Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce. Do konkursu zgłosiło się 29 młodych, zdolnych wokalistów z Gminy Kuryłówka, dlatego organizatorzy przeprowadzili przesłuchania konkursowe. Przesłuchania z oceną wykonania i przyznaniem miejsc odbyły się  w czwartek 7 grudnia, ale trzymane były w tajemnicy. Jury w składzie Ewelina Sokal, Agnieszka Śliwa, Dawid Socha do gali finałowej zakwalifikowało 15 uczestników w 3 kategoriach wiekowych.

Jak wspomniałem organizatorzy wyniki znali wcześniej, ale uczestnicy nie, więc nadal musieli się starać walcząc o najcenniejszą z nagród – nagrodę publiczności. Laureatem została Hania Borek, która otrzymała słonia ratownika – ufundowanego przez OSP im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce. Mieliśmy także niespodzianki dla widzów, ośmiu szczęśliwców wylosowało karnety m.in.: na Pizzę w Pizzerii Słoneczna California, zjazdy Tyrolką w Małej przystani na lato w Ożannie, do fryzjera męskiego Mr. Blues Barber w Leżajsku oraz pierniczki od Koła Gospodyń Wiejskich w Kuryłówce. Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie.

Po zakończeniu prezentacji wokalistów został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2023” w tym roku skierowany do nas wszystkich, w którym zwyciężyła Justyna Kowal.

Oto wyniki naszego Festiwalu

w kategorii I: