20-11-2023
KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH – BRZYSKA WOLA

Tegoroczny koncert niepodległościowy miał dwie odsłony. Pierwsza odbyła się zgodnie z kalendarzem wydarzeń 11 listopada w Kuryłówce, natomiast druga nieplanowana wcześniej miała miejsce 19 listopada w Brzyskiej Woli, gdzie przybyliśmy na zaproszenie proboszcza Parafii Brzyska Wola ks. Waldemara Pastuszaka.

Podczas mszy orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury zagrała pieśni, które jednocześnie były zapowiedzią tego co miało wydarzyć się tuż po jej zakończeniu. Ksiądz już tydzień wcześniej  zachęcał parafian by przyjść i posłuchać pieśni patriotycznych tworzonych w różnych okresach naszej historii. Były pieśni powstańcze, wojenne, z okresu komunizmu ale również współczesna pieśń nawiązująca do beatyfikacji rodziny Ulmów. Niektóre żywe, skoczne, pełne werwy, ale również takie, które skłaniały do refleksji, zadumy, wzruszenia. Po zakończeniu koncertu pełny kościół parafian nagrodził artystów rzęsistymi brawami, natomiast ks. Waldemar skierował do nas wiele ciepłych słów dziękując wszystkim zaangażowanym w koncert oraz zapraszając z kolejnymi koncertami. Jedno wiemy na pewno, dla takiej publiczności warto wrócić.

W  koncercie wystąpiły: orkiestra dęta, zespół wokalny Na obcasach, chór męski z towarzyszeniem skrzypaczki Gabrieli i solistka Magdalena.

goklp

 

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2023/gallery/koncert-piesni-patriotycznych-2023/

Skip to content