15-01-2018
Koncert Kolęd 21 STYCZNIA 2018 R.

„Koncert kolęd i pastorałek – Zaśpiewajmy od serca do ucha

Czas wokół  Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, szkołach, kościołach, ośrodkach kultury, ale także w wielu miejscach całego świata grane są i śpiewane kolędy. Jednak chyba nigdzie pieśni na Boże Narodzenie nie stały się czymś tak bardzo narodowym, tak dziwnie przez cały naród ukochanym i pielęgnowanym jak w Polsce.

Stało się już tradycją, że na progu nowego roku Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce od wielu już lat organizuje cykl koncertów. Jeden z nich mogliśmy zobaczyć 21 stycznia br. podczas którego usłyszeliśmy znane i mniej znane kolędy i pastorałki, zaprezentowane przez zespoły naszego ośrodka kultury. Wystąpiły: Orkiestra Dęta, Chór męski, zespoły śpiewacze Jarzębina i Kalina, zespół wokalny Pięcionutka oraz wokaliści należący do zespołów Pięcionutka i Artis. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, publiczność zachwyciły piękne stroje ludowe i wspaniale wykonane przez zespoły wokalne i śpiewacze oraz chór i orkiestrę tradycyjne polskie kolędy i ludowe pastorałki. Mamy nadzieję, że wsłuchując  się w słowa i muzykę płynąca ze sceny, stworzyliśmy nutkę wzruszenia, zadumy jak również nastroju radości i nadziei na lepsze dni w nowym roku.

Podobne koncerty odbyły się w Kościołach w Kulnie, Dąbrowicy, Kolonii Polskiej oraz w Szkole Podstawowej w Brzyskiej Woli.