29-03-2021
CZAS(oprzestrzeń) MECHANIKI – relacje uczestników

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2021/gallery/czasoprzestrzen-mechaniki-relacje-uczestnikow/

Zuzanna Leniart:

Przez dwa miesiące uczestniczyliśmy w warsztatach z mechaniki i inżynierii, podczas których doskonaliliśmy swoje umiejętności manualne oraz rozwijaliśmy swoją kreatywność.

Na zajęciach zajmowaliśmy się układaniem modeli konstrukcyjnych z klocków. Mieliśmy do zbudowania 15 modeli. Instrukcję wybranego modelu mogliśmy znaleźć w aplikacji mobilnej, która za pomocą animacji 3D prowadziła nas krok po kroku do skonstruowania wybranych pojazdów. Do zbudowania mieliśmy min. monster tracka, quada, helikopter i wiele innych.

Poprzez budowanie, poszerzaliśmy swoje umiejętności i wiedzę na dane tematy. Teraz już wiemy, jak działa napęd zębatkowy, moduł napędowy czy jak zbudować silnik. Podczas warsztatów poznałam najważniejsze aspekty mechaniki i inżynierii.

 

Małgorzata Staroń:

            Spotkania projektowe dają mi dużo radości! Oprócz tego, że uczymy się dobrej komunikacji z firmami, w których zamawiamy potrzebne do projektu materiały, negocjujemy ceny, planujemy swoje działania, zdobywamy nowe umiejętności z inżynierii i mechaniki, to oczywiście doświadczamy dobrej zabawy. Na ostatnich czwartkowych warsztatach nagrywaliśmy film, w którym prezentujemy wykonane przez nas pojazdy. Filmik nagrywał nasz kolega Piotrek Ćwikła. Wyszło naprawdę fajnie! Wszystko zrobiliśmy sami bez pomocy dorosłych. Pod koniec zajęć czekała nas niespodzianka w postaci słodyczy! Koleżanki, które zrobiły zakupy, wiedziały na co mamy ochotę!

 

Zuzanna Wnuk:

            Rozwijanie umiejętności i bezpieczny kontakt to jedne z priorytetów dobrego projektu. Dzięki tym celom podczas warsztatów projektowych „W czasoprzestrzeni” realizowanych w ramach programu „Równać szanse” odkrywaliśmy, jak to jest konstruować niecodzienne pojazdy z setek komponentów. Następnie mogliśmy tchnąć w nie życie, dzięki specjalnym elementom napędów i zorganizować wyścigi.

 

Dominika Socha:

            Warsztaty z inżynierii pojazdowej mogę podsumować trzema słowami: Nauczanie przez działanie. To dobra zabawa połączona z nauką i doświadczaniem nowości. Podczas warsztatów pierwszy raz budowałam pojazdy z kloców konstrukcyjnych. Do tego typu zadań trzeba mieć dużo cierpliwości. Tym, którzy mieli jej nieco mniej, pomocą służył nasz kolega Krystian Staroń. Jest świetny w te klocki!

            Podczas spotkań był czas na posiłki i konstruktywne rozmowy.

 

Anna Jachimowicz:

 

           Na warsztatach z konstrukcji i mechaniki główną rolę pełniły modele. Co prawda, nie modele jako ludzie, ale modele – roboty. Zaczęliśmy konstruować pojazdy mechaniczne z klocków, które zamówiliśmy na poprzednich zajęciach. Jak się okazało, nie było to wcale takie proste zadanie, jak się tego spodziewaliśmy. Mimo to udało nam się ułożyć kilka modeli, dzięki czemu nabraliśmy nowych umiejętności i poszerzyliśmy swoją wiedzę, poznając funkcje różnych elementów konstrukcyjnych. Zajęcia szczególnie rozwinęły naszą pomysłowość, kreatywność oraz zaradność.

            Nie sądziłam, że pojazdy mechaniczne mogą być takie interesujące! Dzięki tym warsztatom poznałam podstawowe zasady konstrukcji i mechaniki!

            Z niecierpliwością wyczekujemy naszego kolejnego spotkania i mamy nadzieję, że wy również czekacie na kolejne sprawozdanie. Aby na bieżąco dowiadywać się o naszych działaniach, śledźcie stronę internetową GOK-u, na której regularnie będą pojawiały się nowe artykuły

 

Skip to content