28-01-2021
Zapraszamy do biblioteki…

Przedstawiamy bestsellery 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuryłówce, pozycje po które sięgali najczęściej nasi użytkownicy.

Jesteście ciekawi? Jeszcze nie czytaliście? 😊

Zapraszamy do biblioteki…

  1. „Rana” Chmielarz Wojciech  

„Rana” to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy oddziera z wszelkich złudzeń.

Gatunek: sensacja, thiller

  1. Serie książek autorstwa Michalak Katarzyny

 

W naszej bibliotece ogromnym zainteresowaniem cieszą się książki Katarzyny Michalak, autorki wielu serii o tematyce obyczajowej. Najpopularniejsze z nich to: trylogia „Seria kwiatowa”, „Seria mazurska”, „Seria owocowa”, trylogia Autorska. Kolejne propozycje tej pisarki to m.in. „Seria Słoneczna”, „Trylogia Jabłoniowa”, „Seria z tulipanem”, „Trylogia Leśna”, „Seria mazurska”.

Pozycje najczęściej wypożyczane w GBP w Kuryłówce:

  • „Gwiazdka z nieba”,
  • „Promyk słońca”,
  • „Kropla nadziei”,
  • „Trzy życzenia”,
  • „Pisarka”,
  • „ Zagubiona”,
  • „Marzycielka”.

 

  1. „Pacjentka” Michaelides Alex

 

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego każdy mógłby jej pozazdrościć. Do czasu. Pewnego wieczoru jej mąż Gabriel wraca do domu, zaś Alicia strzela mu w głowę pięć razy, zabijając go na miejscu. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove.

Po sześciu latach w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber, zafascynowany postacią Alicii i jej historią. Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła, a także aby rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach, począwszy od traumatycznego dzieciństwa. Dokąd zaprowadzą go te rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

 

Gatunek: sensacja, thiller, psychologiczny

 

  1. „Kurier z Toledo” Dutka Wojciech

 

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o dramacie miłości niemożliwej.

Hrabia Antoni Mokrzycki wyjeżdża na zlecenie wywiadu do ogarniętej wojną domową Hiszpanii. Na jego drodze pojawia się młody anarchista, torreador Teo… Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.

To doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

Gatunek: sensacja, kryminał, historyczny, szpiegowski

  1. „Oleńka” Sawicka Wioletta

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów.

Pierwszy tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną codziennością.

Gatunek: literatura piękna, powieść historyczna, powieść społeczno – obyczajowa, saga rodzinna

 

  1. „Wyrwa” Chmielarz Wojciech

„Wyrwa” to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Gatunek: sensacja, thiller, psychologiczny

 

  1. „Bukiet chabrów” Kiljan Kazimierz

Od marzeń ku nowemu życiu. 

Trzydziestoczteroletnia Justyna, mimo nietuzinkowej urody i talentu zawodowego, jest osobą samotną. To skutek źle ulokowanych uczuć i nieudanego związku. W wigilijny poranek znajduje na swoim biurku tajemniczy prezent – stare, unikatowe wydanie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Kim jest ów hojny darczyńca? Jakie ma wobec niej zamiary? Te pytania zaprowadzą Justynę do antykwariatu, miejsca niezwykłego, pełnego ciepła, niepowtarzalnej atmosfery i nierzeczywistych zdarzeń. One też staną się początkiem jej nowego życia.

 

Gatunek: literatura piękna

 

  1. „ Syn zakonnicy” Jax Joanna

 

Historia fikcyjna, dla której inspiracją były wydarzenia, które mogły mieć miejsce w rzeczywistości.

Zakazana miłość z czasów wojny, między oficerem niemieckim i siostrą zakonną. Owocem tego związku jest dziecko, które po latach dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i próbuje odzyskać tożsamość, jednak wciąż napotyka na mur milczenia. Kluczem do rozwiązania zagadki jest pamiętnik zakonnicy, który pisała przez niemal całe życie, a który po jej śmierci znika w tajemniczych okolicznościach.

 

Gatunek: literatura piękna, powieść społeczno – obyczajowa

 

  1. „Folwark Konstancji”, „Niebieska sukienka”, „Spóźnione powroty” Jeromin – Gałuszka Grażyna

 

Trzy tomy porywającej literackiej sagi.

Dwudziestoletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się ze sobą na przemian w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął.

 

Gatunek: literatura piękna, dla kobiet, powieść społeczno – obyczajowa, saga rodzinna

 

  1. „ Za siódmą górą” Jeż Agnieszka

 

„Za siódmą górą” to druga część cyklu „Domu pod trzema lipami”.

Poprzednia część „Serce z szuflady” to wprowadzenie do historii rodu Majewskich, które pochodzą z różnych pokoleń.

Gatunek: literatura piękna, dla kobiet

 

  1. „Sekrety Julii” Płowiec Anna

 

Historia o miłości tak wielkiej, że przenosi góry.

Gdy Alicja znajduje listy matki, czuje, że odkrywa historię niezwykłej miłości. Nie wie, że gdy rozwikła sekret, odmieni swoje życie raz na zawsze.

Gatunek: literatura piękna, dla kobiet

 

  1. „Podróż do Carcassonne” Janiszewska Agnieszka

 

„Podróż do Carcassone” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

(Tom I i II )

 

Gatunek: literatura piękna, powieść społeczno – obyczajowa

 

  1. „Białe róże Petersburga” Jax Joanna

 

„Białe róże z Petersburga” to opowieść o miłości, wplątanej w wielką historię i silniejszej od wyznawanych zasad. Kiedy dobro i zło zamieniają się miejscami, a człowieczeństwo wystawione jest na trudną próbę, pozostaje wiara, że jedynie miłość może ocalić prawdziwe wartości.

 

Gatunek: literatura piękna, powieść społeczno – obyczajowa

 

 

Wyżej wymienione informacje to opisy lub fragmenty od wydawców poszczególnych pozycji.

Skip to content