23-09-2024
Ożańska Pętla – V Bieg i Spacer wokół Zalewu w Ożannie

W sobotnie popołudnie, 21 września, Ożanna przyciągnęła miłośników aktywnego spędzania czasu podczas wydarzenia pod nazwą „Ożańska pętla”. Wspólne bieganie i spacerowanie wokół malowniczego zalewu zgromadziło około 200 uczestników, którzy stawili się przy „Małej przystani na lato” o godzinie 15.00. Dystans, jaki mieli do pokonania uczestnicy wynosił około 3 km. Zarówno biegacze, jak i osoby preferujące spacer w tempie rekreacyjnym mogli cieszyć się pięknem okolicy i atmosferą wspólnej aktywności. To wydarzenie nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale także integruje mieszkańców oraz gości. Uczestnicy pętli, którzy nad zalewem w Ożannie byli po raz pierwszy zachwycali się pięknym położeniem zalewu, a Ci, którzy znają ten teren podkreślali pozytywne zmiany jakie zachodzą nad Ożanną. Klimatyczne alejki, pomosty były okazją by na chwilę przystanąć i pstryknąć pamiątkową fotkę. Po zakończeniu biegu każdy z uczestników otrzymał upominek. Nie zabrakło tradycyjnego jadła m.in.: smakowitych kiełbas, ziemniaków z ogniska z pysznym serem, pajdy chleba ze smalczykiem i ogórkiem oraz kawki i słodkich drożdżówek. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę w Kuryłówce i Lokalną Grupę Działania Kraina Sanu przy współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z Kuryłówki i Ożanny, Gminą Kuryłówka oraz gospodarzami tego miejsca Małą przystanią na lato. „Ożańska pętla” to już impreza cykliczna uczestnicy i organizatorzy wyrazili nadzieję, że każda kolejna edycja będzie przyciągała coraz więcej entuzjastów zarówno biegania, jak i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Takie wydarzenia integrują społeczności lokalne i zachęcają do aktywności, co jest niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w „Ożańskiej pętli” i już teraz zapraszamy za rok.