01-07-2024
SPOTKANIE Z FOLKLOREM I BIESIADĄ

…ludowe granie i to śpiewanie to serce raduje…

30 czerwca nad zalewem w Ożannie działo się nie mało, oprócz Pokazów Drwali odbyło się również XIX Spotkanie z Folklorem i Biesiadą. Pomimo BARDZO upalnej niedzieli widownia dopisała.  Od godziny 13.30 zaczęła rozbrzmiewać ludowa muzyka i śpiew, stoiska zapełniały się pysznymi ciastami i różnorakimi przekąskami, a to za sprawą jedenastu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy i jednego koła z Adamówki, które brały  udział w prezentacji kulinarnej „Smaczne bo nasze”. Muszę przyznać, że było mega smacznie. Degustując  uczestnicy imprezy jednocześnie mogli obejrzeć występy zespołów działających przy GOK-u w Kuryłówce. Wesołe i skoczne ludowo biesiadne piosenki zachęcały do podśpiewywania i tańca. Na scenie mogliśmy zobaczyć: Zespoły wokalne: Pięcionutka, Sonik, Na obcasach, chór męski oraz zespoły taneczne. Tak się jakoś składa, że niemalże co roku na Folklorze swój debiut ma nowo powstały zespół, w tym roku były to panie z Brzyskiej Woli. Ponadto na scenie zaprezentowały się  zespoły śpiewacze: Jarzębina i Kalina oraz KGW ze Słobody. Na  tym ludowo-biesiadnym spotkaniu nie mogło zabraknąć oczywiście naszej niezastąpionej orkiestry dętej, która zagrała nie tylko dla zgromadzonych, ale także dla wczasowiczów przybywających na zalewem. Podsumowując występy naszych zespołów zaznaczę tylko, że usłyszeliśmy 33 utwory, w tym 6 instrumentalnych, myślę, że było co posłuchać i obejrzeć. Słyszeliśmy od nie jednego, że poziom występów był wysoki, co bardzo cieszy. Duże brawa i gratulacje!!! Przedostatnim punktem imprezy był koncert zespołu z Rzeszowa. Panowie swoją pasję do muzyki połączyli tworząc zespół Cops Band, który wykonuje muzykę z pogranicza rocka i bluesa, utwory polskich, jak też zagranicznych wykonawców.    Organizatorami Spotkania z Folklorem i Biesiadą byli: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, Gmina Kuryłówka, natomiast współorganizatorem, który dofinansował imprezę Powiat Leżajsk.

Dziękujemy i zapraszamy za rok na Jubileuszowe XX Spotkanie z Folklorem i Biesiadą