06-06-2024
Strażackie święto

2 czerwca w Kuryłówce odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Kuryłówce po której rozpoczęto apel strażacki przy strażnicy OSP im. Józefa Szczęsnego. Apel rozpoczął się od złożenia meldunki i podniesienia flagi państwowej. Następnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kuryłówce, a jednocześnie Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska powitała gości, po czym nastąpiło wręczenie odznaczeń korporacyjnych licznej grupie strażaków ochotników i członkom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 

Podczas uroczystości głos zabrali nasi goście: Jerzy Paul Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku, Karol Ożóg Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Marek Ordyczyński Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz bryg. Zbigniew Sarzyński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

Na zakończenie dokonano uroczystego odprowadzenia sztandarów przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce pod dyrygenturą Szymona Połcia.

 

Kolejna część strażackiego święta przeniosła się na stadion sportowy w Kuryłówce gdzie rozegrano zawody pożarnicze. W kategorii drużyn żeńskich bezkonkurencyjna okazała się OSP Kuryłówka😉. W kategorii drużyn męskich po podsumowaniu sztafety i bojówki klasyfikacja wygląda następująco:

  1. OSP Kulno
  2. OSP Kuryłówka
  3. OSP Wólka Łamana I
  4. OSP Wólka Łamana II
  5. OSP Kolonia Polska
  6. OSP Ożanna

Wszystkim strażakom gratulujemy wyróżnień i odznaczeń, a drużynom biorącym udział w zawodach wyników i życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji gaśniczych.

                                                                                                                      goklp

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2024/gallery/gminny-dzien-strazaka/

Skip to content