15-11-2021
Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kuryłówka rozpoczęły się o godz. 12.00 odśpiewaniem Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Inicjatorem akcji na terenie naszej gminy już po raz czwarty była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – Ochotniczej Straży Pożarnej im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce. Razem z OSP Hymn śpiewali MDP Giedlarowa, MDP Kulno, Gromada Zuchowa „Trzy mróweczki” z Kuryłówki oraz liczne grono mieszkańców.

Następnym punktem uroczystych obchodów była msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa w Kuryłówce, którą celebrował ks. Damian Dec – Wikariusz Parafii Tarnawiec. W oprawę muzyczną mszy włączył się chór męski Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce.

Po modlitwie za Ojczyznę, spotaliśmy się przed pomnikiem niepodległościowym w centrum Kuryłówki. Uroczystość była bardzo podniosła, rozpoczęlismy podniesieniem flagi i odegraniem Hymnu Narodowego przez orkiestrę dętą GOK. W uroczystym apelu uczestniczyła Kompania Honorowa strażaków z jednostek OSP z Gminy Kuryłówka wraz z Pocztami Sztandarowymi z Brzyskiej Woli, Kulna i Kuryłówki. Ponadto Poczty Sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Świątoniowskiego z Brzyskiej Woli, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Kyci w Kuryłówce obecni byli również przedstawiciele Gromady Zuchowej. Pani Wójt w swoim wystąpieniu wspomniała sylwetki naszych rodaków, którzy walczyli o wolność. Natomiast wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz naszej gminy, jednostek organizacyjnych, szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń i instytucji.

Ostatnim akcentem był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów ośrodka kultury: Na obcasach, orkiestra dęta, chór męski oraz solistów: Karolina Rozlazły, Magdalena Pietrycha, Agnieszka Śliwa, Grzegorz Winiarski, Dawid Socha. W tym roku usłyszeliśmy znane melodie patriotyczne, które zachęcały do nucenia, a nawet śpiewania pełną piersią.

FOTO

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2021/gallery/narodowe-swieto-niepodleglosci/

FILM

https://www.youtube.com/watch?v=H02qGCxy00w

 

Skip to content