14-07-2021
NOWE INSTRUMENTY DLA ORKIESTRY DĘTEJ

Ochotnicza Straż Pożarna im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej w Kuryłówce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego.

Celem projektu jest wzrost kultywowanie miejscowych tradycji, zwyczajów i obrzędów, a także ich umocnienie oraz zachęcenie mieszkańców do podtrzymywania tradycji muzycznych regionu poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej. W ramach zadania planuje się zakup instrumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Orkiestry. Realizacja projektu zakłada organizację koncertu plenerowego na terenie Gminy Kuryłówka.

Wartość realizowanej operacji: 50 000,00 zł, w tym ze środków EFRROW 50 000 złotych. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Kraina Sanu.

Miło nam poinformować, że początkiem lipca br. zakup został zrealizowany i za chwilę muzycy orkiestry będą cieszyć się z nowego, lepszego brzmienia. Zakupiliśmy instrumenty renomowanych firm Yamaha, Schagerl i Jupiter, które w tym momencie były najbardziej potrzebne w orkiestrze: trzy trąbki, dwa saksofony tenorowe, puzon i suzafon.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020r.

UG

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.