06-11-2020
spotkanie z folklorem i biesiadą

Tegoroczne „Spotkanie z Folklorem i Biesiadą” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce we współpracy z Powiatem Leżajskim pierwotnie miało się odbyć 21 czerwca br. w Wiejskim Domu Kultury w Brzyskiej Woli. Jednak czas pandemii zmusił nas do przełożenia go na jesień, bo miało być lepiej…

Galę finałową zaplanowaliśmy na 5 listopada w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce. Ponieważ cały czas żyjemy w czasie podwyższonego ryzyka zachorowań  już początkiem października podjęliśmy decyzję, iż warsztaty kulinarne i rękodzielnicze odbędą się w siedzibach poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich, tak aby ograniczyć przemieszczanie się ich uczestników, …i słusznie.

Na galę finałową zaprosiliśmy tylko po jednym przedstawicielu KGW tak by minimalizować ryzyko, jednocześnie docenić i podziękować paniom za aktywny udział i wręczyć symboliczne czeki, a dokonali tego pani Agnieszka Wyszyńska Wójt Gminy Kuryłówka oraz Leszek Połeć dyrektor GOK.

Na spotkaniu podsumowującym wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tęsknią za normalnością i wyrazili nadzieję, że przyszłoroczny folklor odbędzie się już w tradycyjnej formule.

Organizatorzy dziękują Powiatowi Leżajskiemu za wieloletnią współpracę i kolejny raz wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

goklp