11-03-2020
Ten wieczór był dla Pań

W niedzielne popołudnie, dokładnie 8 marca o godz. 1600 w naszym Kuryłowskim Domu Kultury (tak na marginesie nieco przyciasnym ) odbył się wspaniały koncert dedykowany nam- kobietom. Program Mężczyźni kobietom z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy, jak wieść gminna niesie myślą o zmianie lokalizacji imprezy w przyszłym roku.

Było cudownie. Słowa te kieruję do tych pań, które nie mogły przybyć, albo też nie chciały z różnych powodów. Przezabawnie, cudownie, romantycznie, chwilami dostojnie – takimi przymiotnikami można określić to co się wydarzyło. Ale od początku. Koncert otworzył i prowadził p. Leszek Połeć, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce. Na luzie, z humorem, profesjonalnie niczym św. pamięci Lucjan Kydryński. Złożenie życzeń przypadło p. Dominikowi Kusemu Przewodniczącemu Rady Gminy . Życzył paniom przede wszystkim dużo zdrowia i przyznał, że dla mężczyzny kobiety są tym, czym żagle dla żaglowca – nie popłynie bez nich. To bardzo miłe i nie ukrywajmy prawdziwe.

Dziewczyna z gór w wykonaniu zespołu Toxic rozpoczęła część artystyczną. Po raz kolejny panowie z zespołu udowodnili, że potrafią świetnie rozruszać publiczność i sami przy tym dobrze się bawić.

Piękne męskie głosy pod dyrekcją p. Sylwii Wojnar czarowały nas wszystkie, a piosenka ”Gdzie ci mężczyźni” w jej wykonaniu to prawdziwy majstersztyk. Dała pani czadu, pani Sylwio! Pana Bolesława Matuszkę nie muszę chyba przedstawiać, po prostu piękny mocny głos. Piosenek w jego wykonaniu słucha się z prawdziwą przyjemnością. Natomiast słuchając Bartosza Zagaję w piosence Za tobą pójdę jak na bal, dziewczyna utwierdza się w przekonaniu, że chłopak na pewno dotrzyma słowa, że można na nim polegać. Myślę, że paniom podobał się również p. Zbyszek Tryka, który z przerzuconym przez ramię szaliku, prezentował się elegancko i dostojnie śpiewając…Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem… Natomiast te panie, którym utkwił w pamięci niedawny występ zespołu El Sikuri, mogły doznać swoistego deja vu za sprawą p. Mateusza Pęcaka, który zagrał dwa utwory na pięknie brzmiących instrumentach pochodzących z Ameryki Południowej – Quena i Quenacho. Piękna, relaksacyjna muzyka sprawiła, że zrobiło się bardzo nastrojowo i romantycznie.

Według mnie i nie tylko, największą atrakcją wieczoru okazały się skecze: Randka w ciemno i Czerwony Kapturek. Powodowały spontaniczne salwy śmiechu trudne do opanowania. Jeszcze dzisiaj pisząc te słowa nie mogę opanować chichotu! Panowie przeszli samych siebie. I tu apel do p. Leszka – takich talentów nie można zmarnować, byłby to wielki grzech zaniechania!

I jeszcze kilka słów uznania kieruję do debiutujących panów Grzegorza i Krzysztofa. Z kobietami to różnie bywało, ale Wam panowie wyszło znakomicie. Nie mogło też zabraknąć naszej kochanej Orkiestry Dętej, która i tym razem była niezawodna, doskonale przygotowana. Dziękujemy p. Marku i wszystkim męskim, tym razem członkom orkiestry.

Pierwsze zdanie komunikatu odczytanego przez p. Leszka …Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii, itd. zelektryzowało wszystkich… oho koronawirus, ale spokojnie to był tylko żarcik prowadzącego i wstęp do kolejnego, ostatniego już punktu programu Taniec zwierzaków. Wszyscy odetchnęli z ulgą nagradzając występ gromkimi brawami.

Spieszę donieść, że p. Leszek Połeć był nominowany do tytułu Osobowość roku 2019 w kategorii kultura. W plebiscycie Nowin zajął II miejsce, ale w opinii p. Wójt Agnieszki Wyszyńskiej i nas wszystkich bezapelacyjnie, pierwsze. Dlatego, dziękując za wspaniałą zabawę wręczyła p. Leszkowi , bardzo oryginalną statuetkę , takiego naszego lokalnego Anioła Kuryłowskiego. Do podziękowań dołączyły się również przedstawicielki Koła Gospodyń z Kuryłówki wręczając na ręce p. dyrektora kosz ze słodyczami. Panie dyrektorze, drodzy panowie, dziękujemy za wieczór pełen wzruszeń , beztroski i śmiechu i oczywiście za piękne kwiaty. Do zobaczenia za rok!

Podziękowania należą się również wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę pieniężną na leczenie Kubusia, byliście hojni, bo kwota 1341,25 złotych najlepiej o tym świadczy. gbpcs