14-01-2020
Kolędowanie i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brzyskiej Woli

12 stycznia, godzina 16.00, piękna wiosna w środku zimy, a my zaczynamy koncert kolęd w Wiejskim Domu Kultury w Brzyskiej Woli. Zaczynamy tradycyjnie Hymnem WOŚP w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce, aby podkreślić, że w tym dniu dmuchamy w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej oraz „Dla Laury”. Po powitaniu gości, publiczności i zespołów przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli Andrzeja Domagałę i dyrektora GOK Leszka Połcia przystępujemy do niezwykłego koncertu, który tym razem poprowadziła pani Joanna. Czas Bożego Narodzenia, który tej słonecznej niedzieli się kończy udziela się również zespołom występującym podczas koncertu, wszyscy prezentują się pięknie, zarówno w tradycyjnych, chyba najpiękniejszych na świecie polskich kolędach jak również w bardziej widowiskowych z wymyślnymi aranżami pastorałkach. Na scenie prezentuje się ok. 140 osób działających w zespołach Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce tj.: orkiestra dęta, chór męski, zespoły wokalne: Na obcasach, Artis, Sonik, zespoły śpiewacze Jarzębina, Kalina, Jagoda i KGW Słoboda. Czas szybko leci i kończymy, a 90 minut zleciało jak jedna chwila, jeszcze tylko Wójt Agnieszka Wyszyńska i Przewodniczący RG Dominik Kusy kierują ciepłe słowa podziękowania do zespołów, ich opiekunów artystycznych i powoli możemy się pakować i w drogę…

Na zakończenie koncertu nieco w ciemno dziękujemy widzom za to, że Brzyska Wola po raz kolejny nie zawiodła, bo czuliśmy, że puszki swoje ważą, a późnym wieczorem wiemy to już na pewno, ponieważ dla WOŚP uzbierało się 1260,00 zł., a „Dla Laury” również znaczna sumka – PIĘKNIE DZIĘKUJEMY – bo jak gdzieś, kiedyś przeczytałem „nie ten przyjaciel, co współczuje, ale ten co pomaga”

goklp

Dziękuję wszystkim zespołom Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce, opiekunom artystycznym zespołów, solistom oraz grupom artystycznym z nami współpracującym za fantastyczne koncerty kolęd w Kuryłówce, Kulnie, Dąbrowicy i Brzyskiej Woli. Dziękuję również naszym współorganizatorom oraz instytucjom nas zapraszającym. Podczas tych spotkań wystąpiło 150 osób skupionych w dziesięciu zespołach, pięknie było słuchać i patrzeć jak kolęduje jedna wielka gokowska” rodzina. Było cudnie, wszystkim serdecznie dziękuję – Leszek Połeć dyrektor GOK.

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2020/gallery/koncert-koled-brzyska-wola-2020/