29-03-2019
Ach!!!, co to było za spotkanie…

27 marca br. na zaproszenie gminnej biblioteki w Kuryłówce dzieci z oddziału przedszkolnego z Brzyskiej Woli i Kuryłówki przybyły na spotkanie, z kim ?, z niecodziennym gościem – PANEM POETĄ . Nasz gość, tak mówi o sobie: jestem największym bajkopisarzem, bo prawie dwumetrowym …”, to autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Na początku przedszkolaki miały możliwość posłuchania bajek (Paw.., Kura, Kaczka, Wróbel), które autor opowiadał a zarazem obrazował, przy pomocy ptako-pacynek, bajkowych bohaterów swoich książek. W trakcie trwania jedynych w swoim rodzaju warsztatów – Pan Poeta Show! wykorzystywał mnóstwo swoich rekwizytów działających na wyobraźnie u dzieci. Dodatkową atrakcją było nakarmienie kury warzywami z tytułowej bajki pt. ,,Kura, co tyła na diecie”, by pokazać co tak naprawdę kury powinny jeść. Zabawa była niesamowita, po zakończonym spotkaniu przedszkolaki wychodziły uśmiechnięte, zachwycone. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od Poety piórko i balonik, które mógł zatrzymać. Mamy nadzieję, że przedszkolaki jeszcze         niejednokrotnie powspominają sobie spotkanie z PANEM POETĄ.
Wesołe i łatwo zapadające w pamięć wierszowane bajki Pana Poety, ubarwione wieloma świetnymi ilustracjami Joanny Młynarczyk, to po prostu kwintesencja radości wspólnego rodzinnego czytania. Oczywiście wszystkie bajki Poety można wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuryłówce. Tytuły bajek: Kura, co tyła na diecie, Kaczka, co przebrała miarkę, Wróbel co oćwierkał sąsiadów, Kruk, co kracze pokraknie, Paw, co ogon miał z Przyjaźni. ZAPRASZAMY!!!