11-03-2019
Każdy pan bez pani życie ma do bani

Takie przesłanie przyświecało koncertowi dedykowanemu wszystkim paniom gminy Kuryłówka, który odbył się w niedzielne popołudnie 10 marca w naszym domu kultury.

Wybierając się na koncert byłam przekonana, że będę się dobrze bawić ale to co zaserwowali nam mężczyźni występujący w tym dniu na deskach sceny przeszło moje najśmielsze oczekiwanie.  Od samego początku imprezie towarzyszył dobry humor. Z tej racji, że naszą Gminą od jesieni  zarządza płeć piękna-Pani Agnieszka Wyszyńska,  rola otwarcia koncertu i złożenia życzeń przypadła przewodniczącemu Rady Gminy Dominikowi Kusemu. Z  lekką tremą (tak potrzebną występującym) ale w sposób  zwięzły,  z dozą stosownego żartu życzył paniom dobrych dni, wiele pomyślnych chwil, przytaczając słowa wiersza Juliana Tuwima, a mówiące samą prawdę o kobiecie.

A potem, szanowne panie była muzyka – chór męski marzył o dziewczynie ratownika, by następnie chcieć, z którąś z nas, oglądać świat. Nie każdy ma możliwość posłuchać dźwięków quenacho, przepięknie brzmiącego instrumentu dętego pochodzącego z Ameryki Południowej, dokładnie z Peru. Mateusz Pęcak nam to umożliwił. Na tle muzyki filmowej („Ostatni Mohikanin” i ”Gladiator”) zagrał tak przejmująco i z tak dużą dozą liryzmu, że aż łezka zakręciła się w oku niejednej z pań. To było bardzo wzruszające.”Cisza” Kamila Bednarka w wykonaniu Bartosza Zagai to była właśnie ta cisza, w której On i Ona budują swoje życie na fundamencie miłości. Następnie mężczyźni z chóru przenieśli nas na parkiet pewnego górskiego uzdrowiska, na którym królowała nie od dzisiaj sympatyczna panna Krysia, a której przystojny pan Waldek (w tej roli Roman Iwanicki) dedykował  utwór – bucio! bucio!  Wejścia pana Romana były świetne.

Przyznacie panie, że nie byłoby dobrej zabawy w GOK-u bez zespołu Toxic, który świetnie bawi nas swoimi utworami, przy tym bawiąc się razem z nami, a wykonanie piosenki „Wspomnienie” Czesława Niemena przez Marcina, członka zespołu Toxic zrobiło na Paniach ogromne wrażenie. Chylimy czoła i dziękujemy, że zechcielibyście być z nami i dla nas w tym dniu.

Szanowne Panie, szczególnie te wcześniej urodzone – przyznajcie się, że słuchając Bolesława Matuszki, który zastanawiał się w piosence „Gdzie się podziały tamte prywatki”, nie jedna z nas zadała sobie to pytanie, dodając jeszcze z westchnieniem „ach gdzie te czasy …”, bo  ja tak zrobiłam.

Z kolei Kazimierz Dziwota w piosence „Ech mała”, której treść każe nam pamiętać, że w życiu jest czas na pracę, rozrywkę, robienie serników i konfitur i przestrzega, żebyśmy tego nie przegapiły i nie ocknęły się gdy będziemy mieć po 80 lat.

Żaden koncert nie odbyłby się bez naszej orkiestry i bardzo dobrze. Tym razem w składzie męskim, jak na święto kobiet przystało bawiła nas szlagierami tymi bardziej i mniej znanymi ale wszystkie piękne, skłaniające do dużych braw.

 Prowadzenie koncertu jak zawsze należało do Dyrektora Leszka Połcia lecz w połowie koncertu nastąpiła wymiana. Pałeczkę konferansjera przejął Bartosz Zagaja, który godnie zastąpił dyrektora. Z pewnym luzem i humorem wszedł w swoją nową funkcje. Brawo.

Na koniec zostawiłam sobie największy smaczek tamtejszego wieczoru, który jeszcze teraz wywołuje u mnie śmiech, a przecież już minął tydzień od koncertu. Szanowne Panie według mnie to było clou programu. „Kabaret panów w różnym wieku” tak ich nazwałam bo oni prawdopodobnie jeszcze sami nazwy dla swojej grupy nie obrali. Te dwa skecze, które przedstawili wywołały niezmierzone pokłady śmiechu, tak gromkiego, że nie do końca mogłam zrozumieć każde słowo. Ale co tam słowa, już sam widok tych wspaniałych kabareciarzy, których na co dzień znamy jako poważnych obywateli kazała nam dosłownie ryczeć ze śmiechu. Później rozochoceni owacyjnym  przyjęciem pokazali się w innej odsłonie,bo  w tańcu YMCA wyćwiczonym do perfekcji.Każdy z nich był wypisz wymaluj po prostu macho. To było to Panowie !!I prosimy o ciąg dalszy występów kabaretowych.

To, że każdy punkt programu był strzałem w dziesiątkę, świadczą osobiste podziękowania Pani Wójt Gminy i pań z  Koła Gospodyń, które na ręce Pana Leszka Połcia podziękowały, wręczając okazały tort i składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Mężczyzny.

W imieniu Pań i my dziękujemy z serca za wspaniałą zabawę, kwiaty i moc wrażeń, z którymi wróciłyśmy do swoich domów.

uczestniczka

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2019/gallery/dzien-kobiet/