20-12-2018
Witraż Bożonarodzeniowy

Dnia 18 grudnia 2018 r. w MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim odbyło się uroczyste Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu „Witraż  Bożonarodzeniowy – Polskie Boże Narodzenie”.

Przedmiotem konkursu były prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej (zwyczaje ludowe, szopki betlejemskie, anioły, stroiki itp. motywy świąteczne), wykonane techniką witrażu z kolorowej bibuły. Prace, w których można zauważyć elementy związane z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

            Na konkurs wpłynęło 102 prace w kategoriach 6-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat i w kategorii osób niepełnosprawnych (bez względu na wiek), z 21 placówek kulturalno-oświatowo-wychowawczych powiatów rzeszowskiego, leżajskiego, kolbuszowskiego i łańcuckiego oraz z miasta Rzeszowa. Komisja wytypowała 27 prac, które nagrodzono i wyróżniono.

            W gronie nagrodzonych znalazła się podopieczna Joanny Kotulskiej – Wnuk z  koła plastycznego GOK „Mali Artyści”  –  Zofia Szpetnar, która otrzymała I Nagrodę. Podczas uroczystości laureaci, osoby wyróżnione oraz wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

                                                                                                                                 gokjkw

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2018/gallery/witraz-bozonarodzeniowy/