10-12-2018
XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Mikołaj 2018

Mikołaj 2018

W niedzielne popołudnie 9 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce odbyła się kolejna, bo już XXII edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Mikołaj.

Konkurs współorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuryłówce oraz Powiat Leżajski ponownie stał się okazją do zdobycia nowych doświadczeń, odkryciem sposobów na pokonanie tremy, a przede wszystkim zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przez dzieci i młodzież  z terenu powiatu.

            Zmagania konkursowe zaczęły się już we wtorek tj. 4 grudnia podczas przesłuchań konkursowych, do których przystąpiło 28 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: I (klasy I-III SP), II (klasy IV-VI SP) i III (klasy VII SP-III Gimnazjum). Jury w składzie: Sylwia Wojnar, Ewelina Grabowska, Łukasz Grabowski i Dawid Socha  spośród wszystkich osób wyłoniło 17, które w niedzielne popołudnie wzięły udział w koncercie laureatów  Festiwalu Piosenki Mikołaj 2018.

Koncertowa forma festiwalu pozwoliła uczestnikom bez stresu zaprezentować swoje utwory. Wszyscy wykonawcy wykazali się świetnym wyczuciem sceny, umiejętnościami wokalnymi i choreograficznymi, a zgromadzona publiczność dała wyraz swoim emocjom gromkimi brawami doceniając interpretacje  zarówno liryczne jak i te bardziej żywiołowe.

Wysoki poziom festiwalu spowodował, iż o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały szczegóły. Po wnikliwej ocenie doboru repertuaru, analizie muzycznego warsztatu i scenicznej interpretacji, Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Kategoria I:

I miejsce – Julia Klimek (SP Brzóza Królewska);

II miejsce – Julia Masełek (GOK Kuryłówka) i Oliwia Szczypta (GOK Kuryłówka);

III miejsce – Nikola Parobek (GOK Kuryłówka) i Zofia Szpetnar (GOK Kuryłówka);

Wyróżnienie: Ewa Kyc, Michalina Murzańska, Natalia Pieczonka (GOK Kuryłówka).

  • Kategoria II:

            I miejsce – Aneta Socha (SP Dąbrowica);

            II miejsce – Aleksandra Dziechciarz (GOK Kuryłówka);

            III miejsce – Maja Darnia (SP Dąbrowica);

            Wyróżnienie: Anna Jachimowicz i Patrycja Skiba (GOK Kuryłówka).

  • Kategoria III:

I miejsce – Julia Czadowska (Gimnazjum Nowa Sarzyna);

II miejsce – Julia Kostek (SP Nowa Sarzyna);

III miejsce – Wiktoria Borek (GOK Kuryłówka).

  • Najważniejszą nagrodę Grand Prix (rower) wywalczyła Dominika Socha (GOK Kuryłówka);
  • Nagrodę Publiczności tradycyjnie ufundowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce zdobyła wcześniej już nagrodzona Nikola Parobek.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczna impreza kulturalna cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła na salę widowiskową GOK-u sporą publiczność. Nie zabrakło emocji, pozytywnych uczuć, rozrywki a także zaangażowania zarówno ze strony widowni jak i samych uczestników. Wśród osób, które zagłosowały na swojego faworyta do nagrody publiczności rozlosowano atrakcyjne upominki w postaci karnetów na pizzę oraz do myjni samochodowej.

            Organizatorzy pragną podziękować sponsorom, którymi byli :

Gmina Kuryłówka, Powiat Leżajsk, ZGK SP. Z o.o. w Kuryłówce, Bank Spółdzielczy w Leżajsku, OSP im. J. Szczęsnego w Kuryłówce, PIZZERIA Słoneczna California, Firma ELINSBUD.

                                                                                                                      gbpldz

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2018/gallery/mikolaj-final-2018/