03-07-2018
SPOTKANIE Z FOLKLOREM I BIESIADĄ – WIEJSKI DOM KULTURY W KOLONII POLSKIEJ 2018

Spotkanie z Folklorem i Biesiada w Kolonii Polskiej

15 lipca br. już po raz trzynasty w Wiejskim Domu Kultury w Kolonii Polskiej odbyło się Spotkanie z Folklorem i Biesiadą.  Na skutek złej pogody impreza planowana w plenerze została przeniesiona do sali WDK, natomiast ze względów pogodowych zaplanowany przez organizatorów Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Adamówka i Kuryłówka przeniesiono na późniejszy termin.

Tradycyjnie, jak co roku do Kolonii Polskiej zawitały Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kuryłówka i Adamówka (Stowarzyszenie KGW z Brzyskiej Woli, Dąbrowicy, Kolonii Polskiej, Krasnego, Kuryłówki, Ożanny, Tarnawca i Wólki Łamanej), aby zaprezentować swoje kulinarne umiejętności. Nie zabrakło tradycyjnych potraw:  krupniaków, chleba ze smalcem i ogórkiem, pierogów, kapuśniaczków a także pysznych ciast i innych słodkości. Chętnych, aby skosztować przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń  było bardzo dużo więc potrawy znikały w szybkim tempie. Stoiska pań z miejscowych kół gospodyń podziwiali także goście, którzy  przybyli na tegoroczną imprezę. Za prezentacje kulinarne w konkursie „Smaczne bo nasze” wszystkie koła dostały cenne nagrody rzeczowe, które wręczyli: Wójt Gminy Kuryłówka Tadeusz Halesiak, Wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz, Dyrektor GOPS w Kuryłówce Alicja Kycia oraz Przewodniczący Gminy Kuryłówka Stanisław Kotulski.

Na scenie prezentowały się zespoły śpiewacze:  Stowarzyszenie KGW z Brzyskiej Woli, Kalina z Kolonii Polskiej, Jarzębina z Kuryłówki i Ożanny, a na koniec swój repertuar zaprezentował Zespół Śpiewaczy Jagoda  z Kapelą z Dąbrowicy. Po prezentacji zespoły otrzymały specjalne podziękowania i pamiątkowe kamionki.

Choć niedzielna aura spłatała nam figla, deszcz nie przestraszył publiczności, która jak co roku  gromadzi się w Koloni Polskiej na Spotkaniu z Folklorem i Biesiadą.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w organizacji imprezy Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, które współfinansowało Spotkanie z Folklorem i Biesiadą; sponsorom:  Grupa Żywiec S.A. Browar Leżajsk, Firma Inventor Catering Imprezy – Andrzej Burek, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce.

                                                                                                                                                                            gokjkw

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2018/gallery/spotkanie-z-folklorem-i-biesiada-wdk-kolonia-polska-2018/