19-06-2018
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP KURYŁÓWKA 2018

Zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z terenu Gminy Kuryłówka.

1 lipca br. w godzinach popołudniowych na płycie stadionu w Kuryłówce odbyły się gminne zawody sportowo- pożarnicze. W zawodach wzięły udział drużyny męskie(grupa A) Ochotniczej Straży Pożarnej z : Brzyskiej Woli, Jastrzębca, Kulna, Kuryłówki i Wólki Łamanej oraz drużyna kobieca (grupa C) z Ochotniczej Straży Pożarnej im Józefa Szczęsnego w Kuryłówce. Ozdobą sportowych zmagań była dziecięca drużyna działająca przy  OSP Kuryłówka która pokazała swoje umiejętności zarówno w sztafecie pożarniczej jak i rozwinięciu bojowym.

Sportowe zmagania drużyn do końca pozostawały pod znakiem zapytania z powodu fatalnej pogody. Deszcz ustał po godzinie 16.00 i dopiero wówczas dh Tadeusz  Halesiak prezes Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kuryłówce odebrał od Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Romana Szałajko meldunek o gotowości do odbycia zawodów. Sędzia główny bryg Zenon Kuca z Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku zadecydował o kolejności konkurencji: sztafeta, bojówka i na końcu musztra o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Postanowiono ( ze względu na bezpieczeństwo uczestników ) o usunięci z toru równoważni i ściany. Kolejność startów była ustalona w wyniku wcześniejszego losowania.

Po tych uzgodnieniach przystąpiono do rozegrania konkurencji: biegu sztafetowego w którym najlepszy wynik osiągnęła drużyna OSP z Brzyskiej Woli (63,89 pkt.) przed OSP z Kulna i Wólki Łamanej. W ćwiczeniu bojowym najlepszą drużyną okazała się OSP Wólka Łamana (53,78 pkt.) wyprzedzając OSP Brzyska Wola i Jastrzębiec. Zwieńczeniem zawodów była konkurencja musztry ( klasyfikowana odrąbie). Tę konkurencje najlepiej wykonała OSP Kulno i Brzyska Wola (po 19 pkt) . Na trzecim miejscu uplasowało się OSP Wólka Łamana.

W klasyfikacji generalnej zawodów w gr. A zwyciężyła Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Łamanej (124 pkt.) przed OSP Brzyska Wola (129,67 pkt.) i OSP Jastrzębiec ( 139,39 pkt.). Wyniki mogłyby być lepsze ale warto podkreślić, że zwycięskie drużyny mają duży potencjał ( zapał, chęci i młody wiek). Odpowiednio szkolone pod kątem wyeliminowania błędów (na wynik rzutowały punkty karne za nieprawidłowe wykonanie zadań), mogą pokusić się o równorzędną rywalizację z najlepszymi. Tego im szczerze życzymy. W grupie C (drużyny kobiece), I miejsce zajęła OSP Kuryłówka uzyskując w klasyfikacji generalnej lepszy wynik od swojej drużyny męskiej. Podczas podsumowania wszystkim drużynom wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane prze Pana Tadeusza Halesiaka Wójta Gminy Kuryłówka. Okolicznościowe statuetki otrzymali także w kategorii najstarszy zawodnik dh Zdzisław Socha – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskiej Woli ( kierownik drużyny) i w kategorii najmłodsza zawodniczka – Agata Ostrowska z drużyny kobiecej OSP im Józefa Szczęsnego w Kuryłówce. Rozegrane zawody typu eliminacyjnego zadecydowały, że Gminę Kuryłówka na szczeblu powiatu reprezentować będą drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej  z Wólki Łamanej i Brzyskiej Woli dot. grupy. A , a w grupie C z Kuryłówki.

R.Sz.

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2018/gallery/gminne-zawody-sportowo-pozarnicze-osp-kurylowka-2018/