26-01-2018
Wokaliści GOK w KRASNEM

Wokaliści GOK w KRASNEM!

 

25 stycznia młodzi podopieczni zajęć wokalnych Ośrodka Kultury w Kuryłówce wyruszyło do Krasnego, by wziąć udział w … IV Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek,  zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Krasnem, koło Rzeszowa.

Na scenie prezentowało się prawie 70 wykonawców w kategoriach solistów i zespołów, przybyłych z różnych zakątków województwa podkarpackiego z Rzeszowa, Głogowa Małopolskiego, Niska, Grębowa, Pysznicy, Stanów, Krasnego, Malawy, Strażowa, Palikówki, Strzyżowa,  Łukawca, Łąki, Stalowej Woli, Kłyżowa, Zaklikowa, Wydrza, Niebylca i Kuryłówki. 

Naszą gminę reprezentowało 6 wokalistów, śmiało możemy przyznać, że udało się nam zaistnieć na nieznanym przez kuryłowskich młodych artystów terenie. Pomimo dużej konkurencji „nasze dzieciaki”  poradziły sobie doskonale. Miło jest nam poinformować, że jury postanowiło nagrodzić:

 

w kat. kl. I – III SP:

Zosię Szpetnar  – I miejsce

Filipa Kotulę –  Wyróżnienie

 

w kat. kl. IV- VII SP:

Anetkę Sochę – III miejsce 

 

Nagrodę Specjalną przyznaną przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem otrzymał  FILIP KOTULA, który został w sposób szczególny wyróżniony za wykonanie góralskiej kolędy „Zornicka” w stroju górala.

 

Oprócz zdobytych nagród wokaliści nabrali nie tylko nowego doświadczenia scenicznego, ale zostali także poproszeni o udzielenie wywiadu i zdania relacji do Radia Via, który został wyemitowany na antenie w tym samym dniu o godz. 15.15. Nagranie umieszczono w informacjach lokalnych na stronie internetowej stacji.

 

Pragnę pogratulować wszystkim naszym artystom, biorącym udział w tym przedsięwzięciu. Nie przestraszyli się nowej sceny, a wręcz przeciwnie – pokazali, że czują się na niej znakomicie. Ich występy były na wysokim poziomie, a dzięki swojej pracy osiągnęli już bardzo wiele. Mimo ciężkiego dla nich okresu jakim jest czas świąteczny, napięty grafik i liczne występy artystyczne na uroczystościach gminnych, to w błyskawicznym czasie podołali nowemu zadaniu jakim było opanowanie kolejnego tekstu i melodii. Ze względu na brane pod uwagę wytyczne i kryteria oceny jury, były to całkiem nowe pastorałki i kolędy, wcześniej nie wykonywane. Oprócz wyżej wymienionych, fantastyczny występ zaprezentowała także Madzia Chudy, Ola Dziechciarz i Wiktoria Borek. Brawo!

 

Po wielu emocjach i wrażeniach chcielibyśmy podziękować organizatorom za ciepłe przyjęcie. Jako goście mogliśmy poczuć radosną i  przyjazną atmosferę, która pomogła odsunąć tremę „na bok” i cieszyć się z udziału w konkursie.

 

Jeszcze raz gratuluję nie tylko dzieciom, ale i rodzinom, które ich wspierają w doskonaleniu zdolności muzycznych i talentów.

 

Instruktor Karolina Rozlazły

http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2018/gallery/4-miedzy-gminny-konkurs-koled-i-pastoralek-krzeszow-2018/