05-01-2018
X Powiatowy Konkurs Plastyczny – „WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY”

Wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Plastycznym WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY

18 grudnia 2017 r. podsumowano dziesiąta edycję Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci, młodzieży i osóbniepełnosprawnych „Witraż Bożonarodzeniowy”. Konkurs zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim pod patronatem Starosty Rzeszowskiego.

Tematem tegorocznej edycji  były prace o tematyce bożonarodzeniowej – zwyczaje ludowe, szopki betlejemskie, anioły, stroiki i inne motywy świąteczne,  wykonane techniką witrażu z kolorowej bibuły. Łącznie do konkursu zgłoszono ponad sto papierowych witraży. Do finału jury zakwalifikowano 26 najlepszych prac, autorom przyznano nagrody i wyróżnienia.

Wśród wielu nadesłanych prac w I kategorii wiekowej wyróżnienie zdobyła Zosia Szpetnar- podopieczna kółka plastycznego „Mali Artyści” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce.

Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie pokonkursowej w dniach od 18 grudnia 2017 r.  do 12 stycznia 2018 r. MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim.

.