31-10-2017
KONKURS EKOLOGICZNY „Segregujesz – świat ratujesz”

25 października w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce odbył się Finał Gminnego Konkursu Ekologicznego „Segregujesz – świat ratujesz”. Ma on na celu nie tylko uświadamianie, ale i zachęcanie wszystkich uczniów szkół z całej gminy do właściwej postawy jaką jest troska o ochronę środowiska, podnoszenie świadomości ekologicznej i prawidłowe postępowanie z odpadami.

Galę III edycji w imieniu organizatorów: Gminy Kuryłówka oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. Z o. o w Kuryłówce swoim przemówieniem rozpoczął Prezes ZGK Wiesław Mynart, po którym nastąpiła prezentacja artystyczna szkół. Każda z nich ukazała niezwykłe zaangażowanie w przybliżeniu tematu ekologii, problemu jakim jest zanieczyszczanie środowiska i ich skutkami. Podczas występów widzowie mogli usłyszeć piękne piosenki, tańce, inscenizacje, prezentacje multimedialne i wystawy, a nawet zainspirować się kreacjami z pokazu mody ekologicznej.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto kategorie konkursu zbiórek surowców wtórnych: makulatury, tworzyw sztucznych i baterii przez dzieci i młodzież. Oceniana była ilość zebranych odpadów w przeliczeniu na jednego ucznia co wyklarowało poszczególnych zwycięzców:

Kategoria „MAKULATURA”

II miejsce SP i PG w Dąbrowicy

III miejsce SP w Kuryłówce

Kategoria „TWORZYWA SZTUCZNE”

II miejsce SP i PG w Dąbrowicy

III miejsce SP w Kuryłówce

Kategoria „BATERIE”

II miejsce SP w Kuryłówce

III miejsce SP i PG w Dąbrowicy

Po oficjalnym ogłoszeniu i podsumowaniu wyników Wójt Gminy Kuryłówka wręczył czeki gwarantowane dla szkół: Szkoła Podstawowa w Brzyskiej Woli czek na kwotę 1050,00 zł, Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Dąbrowicy czek na kwotę 850,00 zł, Szkoła Podstawowa w Kuryłówce czek na kwotę 800 zł. Postanowiono nagrodzić także nauczycieli koordynatorów selektywnej zbiórki surowców wtórnych: SP w Brzyskiej Woli – Pani Bogusławie Pych, SP i PG w Dąbrowicy – Pani Ewie Sęk oraz SP w Kuryłówce – Pani Krystynie Tworek.

Prezes ZGK Sp. Z o. o. w Kuryłówce przekazał nagrodę główną GRAND PRIX – czek o wartości 1000,00 zł, za zbiórkę największej ilości odpadów w przeliczeniu na jednego ucznia Szkole Podstawowej w Brzyskiej Woli.

Na koniec finału Wójt Tadeusz Halesiak, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście kilkakrotnie podkreślali szlachetną ideę konkursu „Segregujesz – świat ratujesz”, obiecując chęć udziału w kolejnej edycji i zmaganiach.

gokkr