23-05-2017
GMINNY DZIEŃ SPORTU – 9 czerwca 2017 r.

Gminny dzień sportu

Już po raz szósty w ramach Dni Gminy Kuryłówka na kompleksie boisk sportowych Orlik w Kuryłówce odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce. Jednak, w tym roku formuła została rozszerzona o rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Kuryłówka w piłce nożnej dziewcząt i Puchar Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w piłce siatkowej dziewcząt oraz mecz pokazowy chłopców z Publicznego Gimnazjum im. Franciszka Kyci w Kuryłówce z drużyną, której skład do ostatniej chwili był trzymany w tajemnicy, a wystąpili w niej m.in.: nauczyciele, pracownicy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele policji, przedsiębiorców oraz rodzice. Do udziału w turnieju zaprosiliśmy reprezentacje Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu gminy Kuryłówka (Brzyska Wola, Dąbrowica, Kuryłówka) oraz gościnnie reprezentację Szkoły Podstawowej z Chałupek Dębniańskich.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała w przyjaznej i sportowej atmosferze. Pomimo wielkich emocji i pojawiającej się czasami sportowej złości młodzi sportowcy udowodnili, że duch Fair Play nie jest im obcy. Po podsumowaniu wyników okazało się, że poszczególne puchary zdobyli:

Turniej Piłki Nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Kuryłówka

1. Publiczne Gimnazjum im. F. Kyci w Kuryłówce
  2. Publiczne Gimnazjum w Dąbrowicy

Turniej Piłki Nożnej o Puchar GOK

1. Szkoła Podstawowa w Kuryłówce
  2. Szkoła Podstawowa w Brzyskiej Woli
  3. Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich
  4. Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar GZOS

1. Szkoła Podstawowa w Kuryłówce
  2. Szkoła Podstawowa w Brzyskiej Woli
  3. Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy

Natomiast w meczu, który wzbudził chyba najwięcej emocji początkowo dominowały „młode wilki” z Gimnazjum, później role się odwróciły, by mecz zakończył się remisem, jednak w konkursie rzutów karnych młodzież okazała się lepsza i zasłużenie zdobyła okazały puchar. Trzeba przyznać, że zabawa był wyśmienita i w zgodnej opinii organizatorów oraz uczestników turniej w przyszłym roku powinien przebiegać w takiej właśnie atmosferze.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w zorganizowaniu Gminnego Dnia Sportu: dyrektorowi Zespołu Szkół w Kuryłówce panu Mironowi Czarnieckiemu oraz sędziom, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół naszej gminy, natomiast drużynom życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

goklp

GALERIA: http://gokkurylowka.pl/galeria/galeria-2017/gallery/gminny-dzien-sportu-orlik-2017/